Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Regulament Empty Regulament

Mesaj  -HaTe- Vin Sept 19, 2008 10:52 am

Acesta este regulamentul, cititi-l cu mare atentie.

1. Orice tentativa de folosire a unui cod sau orice exploit care ofera un avantaj incorect celui care il foloseste (no-flash, no-smoke, no-recoil) rezulta in excluderea din tournament.
2. Urmatoarele aliasuri / exploituri se pedepsesc cu pierderea rundei respective : flash-bug, silent defuse, hidden bomb in x1 pe harta de_dust2, si a treia incalcare a acestei reguli duce la pierderea meciului.
3. Orele la care se va juca meciul vor fi alese de organizatori, dar pot fi modificate cu aprobarea ambilor jucatori si a organizatorilor.
4. Fiecare jucator are dreptul sa amane o singura data un meci deja stabilit, si aceasta amanare trebuie anuntata cu minim 24 ore inainte de inceperea meciului.
5. Fiecare jucator are dreptul sa intarzaie 10 minute la un meci, altfel meciul va fi declarat pierdut. Exceptie fac situatiile in care si jucatorul si arbitrul decid de comun acord sa il mai astepte, dar nu mai mult de 30 de minute.
6. Neprezentarea la un meci rezulta in pierdere prin forfeit la scorul general de 30-0.
7. Un meci consta in 15 runde la echipa T si 15 runde la echipa CT. Daca dupa cele 30 de runde este egalitate intre cei doi jucatori se vor mai juca inca 5 runde.
8. Inainte de inceperea meciului se va juca runda de cutite. Castigatorul va alege echipa la care vrea sa joace primele 15 runde (T sau CT).
9. Jucatorii au obligatie sa joace cu nickul pe care il au pe forum. Pot fi exceptii doar in cazuri speciale.
10. Orice jucator de cel putin 2 saptamani pe serverul mastercs.idle.ro are dreptul sa se inscrie. Exceptie fac jucatorii acceptati de cel putin 3 admini de pe server.
11. Toate deciziile importante (alegerea orelor meciurilor, diferite detalii legate de inscriere) vor fi anuntate cu minim 2 zile inainte pe forum, verificati-l zilnic !
12. La fiecare meci trebuie sa fie minim un arbitru pe server, care sa faca demo. Meciurile fara demo NU vor fi luate in considerare.
13. Dupa inceperea meciului, nu sunt permise discutiile intre jucatori (doar cu arbitrul) . La prima abatere jucatorul va primi o avertizare, la a doua slay, iar la a treia va pierde meciul.
14. Injuriile la adresa organizatorilor vor fi pedepsite cu excluderea din tournament.
15. Injuriile la adresa jucatorului advers se vor pedepsi cu slay la prima abatere, si cu pierderea meciului la urmatoarea abatere. In functie de gravitatea injuriilor aceste pedepse se pot schimba.
16. In cazul unei situatii urgente se poate pune pauza pentru maxim 5 minute pe meci (pentru fiecare jucator). Pauza se va pune la inceputul urmatoarei runde, si nu in timpul rundei actuale.
17. Organizatorii isi rezerva drepturile de a schimba aceste reguli.